Patrick Stump

29. srpna 2008 v 13:08
Patrick Stump (*27. dubna 1984 Glenview, Illinois) vlastním jménem Patrick Martin Stumph je americký muzikant, skladatel a producent. Je hlavním zpěvákem a kytaristou ve skupině Fall Out Boy.

Kariéra

Své nadání zdědil stejně tak jako jeho bratr Kevin , který je významný houslista. Když se připojil k Fall Out Boy předtím nikdy nezpíval v žádné skupině ani nebral hodiny zpěvu. Když se poprvé setkal s Joem Trohmanem tak až za delší dobu se připojil ke kapele a vzal na sebe pěvecké povinnosti.Patrick umí hrát na kytaru,baskytaru,bicí,klavír a na trubku! (to je ale šikulka!!)
Jeho hlas je označován jako tenor.I když on sám řekl nedávno v rozhovoru pro MTV: "Podle Wikipedie je můj hlas tenor, ale asi to není v mých silách". (což není vůůůbc pravda!)
Když mu bylo 16 rozhodl se ze svého příjmení Stumph odstranit h kvůli častým chybám.
Patrick napsal většinu textů na album Take This to Your Grave, právě tak jako na debutové album Fall Out Boy's Evening Out with Your Girlfriend. Jeho texty většinou odrážejí jeho osobní pocity během studia na střední škole.
Na dalších albech začal psát texty basák Peter Wentz, který na sebe vzal veškerou textovou zodpovědnost.
Jako producent spolupracoval s The Hush Sound nebo Gym Class Heroes, kde si zazpíval i v úspěšné písni Cupid's Chokehold a Clothes off.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama